Bahreyn Vize Başvuru İşlemleri

Bahreyn Vize Başvuru İşlemleri 

Bahreyn vize başvuru işlemleri için pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması önemlidir. Eğer pasaportunuz yıpranmış veya hasar görmüş ise yenilemenizi tavsiye ederiz. Bahreyn Konsolosluğu eski pasaportunuzla vize işlemlerinizi gerçekleştirmiş olabilir, ülkeye girişiniz sınır görevlilerin insiyatifindedir ve önerilen şartlara uymayan pasaportlar her zaman seyahatiniz için risk taşıyacaktır. Vize başvuru işlemleri için pasaportunuzu yenilemeli. Gerekli olan evrakların toparlanması ve organize edilmesiyle Bahreyn Konsolosluğuna başvurularda bulunabilirsiniz.

Bahreyn Konsolosluğu Vize İstiyor mu?

Bahreyn Türkiye’ye vize uygulaması bulunan ülkeler arasındadır. Seyahatinizi öncesi Bahreyn vizesi almanız gerekirken, resmi pasaport sahipleri 90 günü aşmama koşuluyla Bahreyn vizesinden muaftır.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Nedir?

Bahreyn vizre formu Bahreyn vize işlemlerinin gerçekleşebilmesi için  doldurulması gerekilen zorunlu resmi bir belgedir. Bahreyn vize başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu eksiksiz ve doğru olarak doldurmalı, vize başvuru evraklarında beyan ettiğiniz bilgileri desteklemek zorunda olduğuna dikkat etmelisiniz. Bahreyn vize başvuru formunu okunaklı, büyük harfle ve tükenmez kalemle doldurup imzanızı atarak başvuru formu işleminizi sonlandırabilirsiniz.


Bahreyn Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Her ülkenin vize uygulaması farklıdır. Seyahat edeceğiniz ülkenin konsolosluğuna başvurduğunuz takdirde hangi amaçla vize başvurusunda bulunduğunuzu belirtmelisiniz. Bahreyn turistik vize, Bahreyn ticari vize ve Bahreyn ziyaret vizesi farklı amaçlarda olan vize türleridir. Evrak ve belgelerin gitmek istediğiniz ülkeye ve vize türüne göre değişiklik göstereceğini göz önünde bulundurmalısınız.

Bilmekte fayda var, vize başvuru işlemlerinizin incelenmesi ve vize hakkında kararlar Bahreyn Büyükelçiliği Ankara tarafından verilecektir.

‘’Diplomatik’’, ‘’hususi’’ ve ‘’hizmet’’ pasaport sahipleri ise Bahreyn vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

Bahreyn Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarınızı yenilemiş olmanız Bahreyn seyahatinizi güvenli ve sorunsuz hale getirmek içindir. Yıpranmış yahut hasar görmüş pasaportunuzla başvuru işlemleriniz tamamlamış olsanız dahi ülkeye girişiniz esnasında görevlilerce geri çevrilebilirsiniz. Seyahatinizi riske atmama adına yenilenmiş ve en az iki boş sayfası olan pasaportlarla Bahreyn vize başvurusunda bulunmaya dikkat ediniz.

Bahreyn Vize Başvurularından Muaf Olanlar 

  • Herhangi bir iş durumundan yoksun olan(işsiz)
  • Kendisini ve sorumluluğunda olduğu kişileri finanse edemeyecek belirli bir ekonomik düzeyin altında olan kişiler
  • Teminat olarak banka hesap cüzdanında yeterli bütçesi olmayan

Bu şartlara sahip her kişi vize almak istediğinde potansiyel olarak göçmen sıfatıyla algılandığı için vize işlemlerini olumlu bir sonuçla bitirme şansları çok azdır.

Böyle bir durumda iseniz başvuru işlemlerinde bulunmamanız uygun olacaktır. Bazı ülkeler bir ülkeden (örneğin; Türkiye’den) yapılan vize başvurularındaki ret oranını (örneğin %3ün üzerinde olması durumunda) göz önünde bulundurarak, bu ülkeyi göç açısından riskli ülkeler arasında kabul etmekte ve söz konusu ülkeye yönelik vize koşullarını daha sıkı kurallara bağlamaktadır.

Bahreyn Vizesi

 

Bahreyn Vizesi