Bahreyn Turistik Vize

Bahreyn Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

1 - Bahreyn vize başvuru formu

2 - Pasaport

3 – 2 adet biyometrik fotoğraf

4 - Seyahat sağlık sigortası

5 - Maaş bordrosu (son 3 aylık Emekli ise emekli kimlik kartı, Öğrenci ise öğrenci belgesi, Çalışıyor ise çalıştığı kurumdan alınmış yazı)

6 - Bahreyn Büyükelçiliğine hitaben yazılmış, Bahreyn’de bulunma gerekçenizi anlatan dilekçe

7 - Başvuru sahibi öğrenci ya da emekli ise seyahat süresince kendilerini nasıl finanse edeceklerine dair belgeler

8 – Otel ve uçak rezervasyonu

Bahreyn Turistik Vize Nasıl Alınır?

Bahreyn turistik vize, seyahatiniz kısa bir süreyi kapsıyorsa ve Bahreyn’den gelen herhangi bir davetiyeye sahip değilseniz, ticari bir amaç (fuar, toplantı,) bulunmuyorsa Bahreyn turist vize başvuru işlemlerinde bulunmalısınız.  Bahreyn Büyükelçiliği yahut Bahreyn Konsolosluğu edinebileceğiniz turistik vize başvuru formu özenli bir şekilde doldurularak, vize başvuru evrakları ile Bahreyn Konsolosluğundan yahut özel yetkilendirilmiş vize merkezlerinden Bahreyn vizesini alabilirsiniz.

BahreynTuristik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurmalıdır?

Bahreyn Konsolosluğu, Bahreyn vize işlemleri sırasında başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgi edinmek istemektedir. Başvuru formunun doldurulması zorunludur. Form vize başvuru evrakları arasında bulunması gerekirken, başvurunun kabulü ve değerlendirilmesi için önemlidir.

Bahreyn turistik vize başvuru formu sol üst köşede bulunan bölüme Bahreyn Konsolosluğunun istediği özellikleri bulunduran fotoğraf yapıştırılmalı.

Turistik vize başvuru formu eksiksiz, İngilizce, okunaklı, büyük harfle ve vize başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde doldurulmalıdır.

Bahreyn Turistik Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bahreyn Konsolosluğu, vize başvurularınızın değerlendirilmesi için bazen ek sürelere ihtiyaç duyar. Bu tip durumlar gön önünde bulundurulmalı, başvuru işlemlerinizi seyahatinizin başlangıç süresinden 15 gün önce yapılması ise yeterli olacaktır.

Bahreyn Turistik Vizesi İçin  Randevu Gerekiyor mu?

Bahreyn turistik vizesi alabilmek için randevu gerekmemektedir. Eksiksiz ve doğru şekilde organize edilmiş evraklarla Bahreyn turist vizesini edinebilirsiniz.

 Bahreyn Vizesi Bahreyn Konsolosluğunda Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn vizesi, vize başvuru evraklarının toparlanma ve değerlendirme süresi vize çıkma süresini belirleyecek olan durumlardır. Bahreyn Konsolosluğu, ihtiyaç duyması halinde vize başvuru evraklarınız için ek süre kullanabilir bu durum vizeniz kaç günde çıkacağını belirleyecektir. BahreynKonsolosluğu ihtiyaç duyması halinde ek evrak talebinde bulunabilirken bu durumda Bahreyn turist vizesini alma sürenize etkileyecektir.

Bahreyn Turistik Vize Ret Sebebi Nedir?

Bahreyn Konsolosluğu, Bahreyn vize başvurunuzu reddetmiş olabilir. Vize başvuru işlemlerinizin reddi ile ilgili birçok gerekçe bulunabilirken, başvuru evraklarınız yeterli olmaması ise ret için en geçerli mazarettir. Evraklarınız eksik ve yanlış olması Bahreyn vize işlemleriniz için ret sebebidir. Gözden kaçırılan, uyumsuz verilen bilgiler vize başvuru işlemlerinizin başarılı bir sonuç almasına engeldir. Yanlış evraklarınız varsa şayet düzelterek yeniden başvuru işlemlerinde bulunabilirsiniz.

Başvuru yapma hakkınızı daima vardır. Vize başvuru işlemlerinizin reddi konusunda ise Bahreyn Konsolosluğu'na yönelik hukuki yollara başvurabilirsiniz.

Bahreyn Konsolosluğu, Bahreyn Türkiye’den Vize İstiyor mu?

Bahreyn Türkiye’ye vize uygulaması olan ülkeler arasındadır. Bahreyn seyahati öncesi Bahreyn vizesi almanız gerekecektir. Resmi pasaport sahipler 90 günü aşmama koşulu ile Bahreyn vize işlemlerinde bulunmalarına gerek yoktur.

 

Bahreyn Turistik Vize
 

Bahreyn Turistik Vize