Bahreyn Ankara Büyükelçiliği

 

Bahreyn Ankara Büyükelçilik Adresi Nedir?

Aşağı Dikmen Mah. Kançılarya: İlkbahar Mahallesi 612. Sokak, Oran  Çankaya/Ankara

Ankara Bahreyn Büyükelçiliğine Nasıl Gidilir?

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği, Ankara ilinin Çankaya İlçesinin İlkbahar Mahallesi sınırları içinde yer almaktadır. Güneşevler mevkinden hareket eden EGO 408 numaralı Güneşevler-Hasköy-Atakule-Çankaya otobüsleri ile Çankaya semtinde bulunan Ankara Bahreyn Büyükelçiliği'ne ulaşım sağlanabilmektedir.  

Ankara Oran Sitesi bölgesinden EGO 135 ve EGO 188 numaralı otobüsler ile Çankaya Caddesi'ne ulaşım sağlanmaktadır. Ankara Altınpark istikametinden hareket eden EGO 413 numaralı otobüs ile de Çankaya semtinde bulunan Bahreyn Ankara Büyükelçilği'ne ulaşılmaktadır.  

Ankara Esenboğa Havaalanı, Çevre Yolu üzerinden Bahreyn Büyükelçiliği'ne uzaklık 50 km normal trafik seyri halinde araç ile ulaşım 50 dakika'dır.  

Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçilik Telefonu Nedir?

(0312) 491 26 56

Bahreyn  Büyükelçilik Ankara Görevi Nedir?

Bahreyn Dışişleri Bakanlığı adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Bahreyn Devleti arasında ikili ilişkileri güçlendirmek; Türki kuruluşları ile resmi ilişkileri geliştirmek; Türkiye’de yaşayan Bahreyn vatandaşlarının çıkarlarını korumak için Bahreyn Ankara Büyükelçiliği tüm sorumluluk alanlarında üzerine düşen görevleri yerine getirmek ve koordinasyonu sağlamakla yetkilidir.  

Bahreyn Ankara Büyükelçiliğinin görevleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle hazırlanmıştır. Bahreyn Ankara Büyükelçiliği’nin en genel amacı ise, Türkiye devleti içerisindeki ticari menfaatlerini korumak, geliştirmek, pasaport yenileme işlemleri, tıbbi, kanuni, eğitim alanında yardım sağlama, ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile iletişim kurma, yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla alakadar olmaktır.

Bahreyn Ankara Büyükelçilik Görev Bölgesi Neresidir?


Tüm Türkiye’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve T.C. İkamet İzni sahibi yabancı uyruklular, Bahreyn vize işlemleri ve Bahreyn konsolosluk hizmetleri için Bahreyn Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirler.  

Bahreyn Krallığı Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Ne Zaman?

Bahreyn Büyükelçiliği haftaiçi hergün Saat: 09:00-15:00 arasında konsolosluk hizmetleri vermektedir. Bahreyn Ankara Büyükelçiliği 2021 Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

Kış Bitişi 1 Ocak
Bahar Tatili 2 Şubat
Bahar Tatili 12 Şubat 

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği ve Bahreyn Fahri Temsilciliği Bahreyn Devletinin 2021 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 2021 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Bahreyn vizesi için başvuruda bulunmak veya Bahreyn konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini ve işlemlerini organize etmeleri gerekmektedir.   


  Bahreyn vizesi

 

 

 Ankara Büyükelçiliği Bahreyn Vize Başvuru Türü Nelerdir?

Bahreyn Krallığı’na seyahat etmek isteyen kişiler ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına göre;kısa süreli Bahreyn Ticari Vizesi, Bahreyn Turistik Vize, Bahreyn Diplomatik Vizesi, Bahreyn Çalışma Vizesi ve Bahreyn Öğrenci Vizesi için Ankara Bahreyn Büyükelçiliği'ne vize başvurusu gerçekleştirmelidirler.

 

Bahreyn Krallığı Ankara  Büyükelçilik  Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bahreyn vize başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmalıdır. Bahreyn Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması sırasında gerçekleştirilecek seyahate uygun kategorideki vize başvurusu için gerekli olan evraklarla beyan edilen bilgilerin, formdaki verilen yanıtları destekleme şartı yerine getirmelidir. Bahreyn vize başvuru formu okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulup imzalanmalıdır.


Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Vize Talep Dilekçe Evrakları Nelerdir?
 
Bahreyn Ankara Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. Bahreyn Konsolosluğuna hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.

Bahreyn Vize başvurusunda bulunan kişi çalışan ise;başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Bahreyn Konsolosluğu’na hitaben İngilizce   yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 
Bahreyn Vize başvurusunda bulunan kişi şirket Sahibi ise; Bahreyn Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, İngiltere’deki ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 
Bahreyn Vize başvurusunda bulunan kişi çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Bahreyn Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin ekonomi ve mesleki durumunu belgeleyen evraları birlikte sunulmalıdır. 

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Bahreyn’e yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti Büyükelçilik tarafından düzenlenmektedir.

 

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Vize Ret Nedenleri?

Bahreyn vizesi başvurularında, Bahreyn Konsolosluğu tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bahreyn vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Bahreyn Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.  
Bahreyn vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Bahreyn vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Bahreyn seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Bahreyn vizesi başvurusu,  Bahreyn vize reddi ile neticelenebilmektedir.

Ankara Bahreyn Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Bahreyn Krallığı’na seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile T.C. İkamet İznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarına, Bahreyn vize işlemleri konusunda hizmet vermekle tek yetkili olan kurum Bahreyn Ankara Büyükelçiliğidir. 

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Bahreyn vatandaşlarına konsolosluk işlemleri verme konusunda da hizmet yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Bahreyn vatandaşları için geçiş belgesi (pass bilet) düzenlenmesi; pasaport değişimi ve geçerlilik süresi uzatım işlemleri; vefat durumunda naaşın sevkiyat işlemleri; gözaltı- tutuklanma ve hapsedilme durumunda elçiliğin hukuki süreci takibi; apostil ( belge tasdiki) işlemleri; evlilik, dirim belgesi ve vatandaşlık belgesi gibi işlemler Ankara Bahreyn Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. 


Bahreyn Ankara Büyükelçiliği tarafından Acil Durumlarda  Pasaport Süresinin Uzatım Evrakları Nelerdir?

1- Bahreyn Büyükelçiliği Misyon Şefliği Bölümü’ne hitaben; Bahreyn vatandaşı olan başvuru sahibi tarafından, pasaport geçerlilik süresinin uzatımını talep eden bir dilekçe hazırlanmalı (iletişim ve adres bilgileri eklenmeli),

2- Pasaport Geçerlilik Süresinin Uzatım Formu doldurulmalı,

3- Başvuru sahibinin güncel tarihli bir fotoğrafı,

Bahreyn Büyükelçiliği, başvuruyu Bahreyn Dışişleri Bakanlığı’na onaylaması için sunmaktadır. Uzatma onayının ardından Bahreyn Büyükelçiliği’ne hizmet bedeli ödenmektedir. 


Ankara Büyükelçiliği Bahreyn  Pasaportu Değişim İşlemleri için Gerekli Evraklar Nelerdir?

1) Bahreyn Büyükelçiliği Misyon Şefliği Bölümü’ne hitaben, Bahreyn vatandaşı olan başvuru sahibi tarafından, Bahreyn pasaport değişimi talep dilekçesi hazırlanmalı (iletişim ve adres bilgileri eklenmeli),

2) Pasaport Yenileme Ücreti 100 TL. ve eski pasaport

3) Bahreyn pasaport sahibine ait, beyaz arka fonda, güncel tarihli, 2 adet fotoğraf.

Bahreyn Büyükelçiliği, başvuruyu Bahreyn Pasaport Dairesine ve Bahreyn Dışişleri Bakanlığı’na onay verilebilmesi için sunmaktadır. 

NOT: Çocukların pasaportlarının değişimi için babanın izin mektubu gerekmektedir. 


Bahreyn dışında yeni doğan bebekler için geçiş belgesi düzenlenmesi nasıl olur?

Yeni doğan bebeğin babası tarafından Ankara Bahreyn Büyükelçiliği’ne yazılı başvuru yapılmalıdır:

1- Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’ndan onaylı orijinal Doğum Belgesi

2- T.C. Devleti ilgili kurumu tarafından onaylı Evlilik Sözleşmesi

3- Ebeveynlere ait pasaportların fotokopileri

 

Bahreyn Büyükelçiliği

Bahreyn Krallığı Türkiye Temsilcilikleri Nerededir?

Bahreyn Krallığı devleti'ni Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde temsil etme yetkisi Bahreyn Ankara Büyükelçiliği ve Bahreyn İstanbul Fahri Konsolosluğu'nun sorumluluk alanı içindedir. Türkiye’de bulunan diplomatik kurum ve temsilcilikler aşağıdaki gibidir. 
 

-    Bahreyn İstanbul Fahri Konsolosluğu

Bahreyn Ankara Büyükelçiliği Haritada Nerededir?

Ankara Büyükelçiliği